Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Historia

Państwowe Przedszkole (obecnie Miejskie) w Wiskitnie zostało założone w 1947 roku. Funkcję kierownika i jednocześnie wychowawczyni pełniła pani Zofia Wojciechowska. Do pomocy miała jedną osobę, która występowała w roli kucharki, woźnej i sprzątaczki.

Przedszkole było czynne 5 godzin dziennie, a w sezonie natężonych prac polowych 9 godzin dziennie, z dwumiesięczną przerwą zimową w roku. Placówką opiekowało się Towarzystwo Przyjaciół Dzieci przy P.P.R.N. w Łodzi. Lokum przeznaczone na przedszkole mieściło się w dworku po obszarniku Horodyńskim. Pomieszczenia przedszkolaskładały się z jednej sali dla dzieci, małej kuchni i dość dużego przedpokoju, w którym umieszczona była szatnia i umywalnia W tym okresie do przedszkola uczęszczało 15-20 dzieci.

W 1962 roku budynek przeszedł kapitalny remont. Na urządzenie przedszkola przeznaczono połowę parteru z osobnym wejściem i wyznaczono odpowiedni teren na ogród przedszkolny. Pozostałą część budynku zajmowali lokatorzy. Całość przedszkola składała się z dwóch sal do zabaw i zajęć z dziećmi, kancelarii, szatni, kuchni, magazynu żywnościowego, ubikacji i małych schowków na leżaki i sprzęt gospodarczy.W dużej szatni wydzielono miejsce na umywalnię.

Ze względu na potrzeby mieszkańców Wiskitna przekształcono placówkę z typu wiejskiego 5-cio godzinnego, na miejski 9-cio godzinny z dwumiesięczną przerwą wakacyjną w miesiącach letnich. Personel przedszkola zwiększył się do 4 osób.

W 1988 roku Wiskitno zostało włączone w granice miasta Łodzi.Przedszkole otrzymało numer 233. Mieści się w tym samym budynku przy ulicy Kolumny 301. Położone jest w przepięknej okolicy, na skraju parku, gdzie jest duży wypielęgnowany ogród, w którym znajduje się plac zabaw dla dzieci. Nasze przedszkolaki mają do dyspozycji huśtawki, zjeżdżalnie, drabinki, piaskownicę oraz trawiaste mini boisko.